25LC256T-E/SM
Description
IC EEPROM 256KBIT SPI 8SOIJ
DataSheet
25LC256T-E/SM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)