CY7C1335-75AC
Description
CACHE SRAM, 32KX32, 7NS
DataSheet
CY7C1335-75AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:1Mb (32K x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:75 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)