CY15V104QN-50LPXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 50MHZ 8GQFN
DataSheet
CY15V104QN-50LPXI PDF
Type Description
Series:Excelon™-LP,F-RAM™
Package:Tray
Technology:FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)