CY7C1613KV18-333BZXC
Description
QDR SRAM, 8MX18, 0.45NS PBGA165
DataSheet
CY7C1613KV18-333BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:144Mb (8M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)