N01S818HAT22I
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 1MBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Catalog
Memory
DataSheet
N01S818HAT22I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 2.2V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)