CY7C1354S-166BGC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
DataSheet
CY7C1354S-166BGC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)