DS28E10P+
Manufacturer
Maxim Integrated
VIGOR # :
Description
IC EPROM 224B 1-WIRE 6TSOC
Catalog
Memory
DataSheet
DS28E10P+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EPROM
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:224b (28 x 8)
Memory Interface:1-Wire®
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-LSOJ (0.148", 3.76mm Width)