CY7C1471V25-133AXC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1471V25-133AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)