25LC080C-H/SN
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 5MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC080C-H/SN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:6ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)