CYD02S18V-167BBC
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 256FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CYD02S18V-167BBC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port
Memory Size:2Mb (128K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)