LE25S40AMCTWG
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
LE25S40AMCTWG PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)