CY7C1371KV33-100AXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1371KV33-100AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)