CY7C1354CV25-166BZC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C1354CV25-166BZC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)