25LC128-I/ST
Description
IC EEPROM 128KBIT SPI 8TSSOP
DataSheet
25LC128-I/ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:128Kb (16K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)