IS42S86400F-6TL
Description
IC DRAM 512MBIT PAR 54TSOP II
DataSheet
IS42S86400F-6TL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:SDRAM
Memory Size:512Mb (64M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5.4 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)