AT25SF041B-MAHD-T
Manufacturer
Adesto Technologies
VIGOR # :
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8USON
Catalog
Memory
DataSheet
AT25SF041B-MAHD-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:108 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:50µs, 2.4ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)