CY7C1308DV25C-167BZCT
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1308DV25C-167BZCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)