CY7C1418KV18-300BZC
DataSheet
CY7C1418KV18-300BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:450 ps
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)