7132SA55CB
Description
IC SRAM 16KBIT PARALLEL SB48
DataSheet
7132SA55CB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:48-DIP (0.600", 15.24mm)