IS62WVS5128FALL-16NLI
Description
IC SRAM 4MBIT SPI/QUAD I/O 8SOIC
DataSheet
IS62WVS5128FALL-16NLI PDF
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:16 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 2.2V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)