STK11C88-SF45TR
Description
IC NVSRAM 256KBIT PAR 28SOIC
DataSheet
STK11C88-SF45TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)