CY7C1643KV18-450BZC
Description
QDR SRAM, 8MX18, 0.45NS, CMOS, P
DataSheet
CY7C1643KV18-450BZC PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:144Mb (8M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:450 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)