AT49F001AN-55JU
Description
IC FLASH 1MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT49F001AN-55JU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)