M27W402-100B6
Description
IC EPROM 4KBIT PARALLEL 40DIP
DataSheet
M27W402-100B6 PDF
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:4Kb (256 x 16)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:100 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:40-DIP (0.600", 15.24mm)