AT27BV256-12TI
Description
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 28TSOP
DataSheet
AT27BV256-12TI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:120 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)