7132SA55J8
Description
IC SRAM 16KBIT PARALLEL 52PLCC
DataSheet
7132SA55J8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)