CY62256NLL-55SNXET
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOIC
DataSheet
CY62256NLL-55SNXET PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)