AT27C512R-55JC
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT27C512R-55JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)