IS61QDB41M36A-250M3L
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
DataSheet
IS61QDB41M36A-250M3L PDF
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8.4 ns
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)