IDT71T75802S100PFI8
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
IDT71T75802S100PFI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)