IDT71V2576S133PFI8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
IDT71V2576S133PFI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)