W25Q80BWZPIG
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 80MHZ 8WSON
DataSheet
W25Q80BWZPIG PDF
Type Description
Series:SpiFlash®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:800µs
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)