71342LA55J
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 32KBIT PARALLEL 52PLCC
Catalog
Memory
DataSheet
71342LA55J PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size:32Kb (4K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)