IS49FL004T-33VCE
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32VSOP
Catalog
Memory
DataSheet
IS49FL004T-33VCE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:120 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)