IS61NLP204818A-166TQ
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
DataSheet
IS61NLP204818A-166TQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)