AT27BV020-12TI
Description
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
DataSheet
AT27BV020-12TI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:120 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)