AT25128T1-10TC-2.7
DataSheet
AT25128T1-10TC-2.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:128Kb (16K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)