IS42S32400B-7T
Description
IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
DataSheet
IS42S32400B-7T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SDRAM
Memory Size:128Mb (4M x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:143 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5.4 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)