AT34C02Y1-10YI-1.8
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8MAP
DataSheet
AT34C02Y1-10YI-1.8 PDF
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:900 ns
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)