70P3519S166BCG
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Catalog
Memory
DataSheet
70P3519S166BCG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.6 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)