25LC040AT-E/OT16KVAO
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI SOT23-6
DataSheet
25LC040AT-E/OT16KVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)