IDT70V7339S133DDI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 144TQFP
DataSheet
IDT70V7339S133DDI PDF
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)