AT25020A-10TI-1.8
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
DataSheet
AT25020A-10TI-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:2Kb (256 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)