IDT70P3307S233RM
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 18MBIT PAR 576FCBGA
Catalog
Memory
DataSheet
IDT70P3307S233RM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous QDR II
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:233 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7.2 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)