7025S45J
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 128KBIT PARALLEL 84PLCC
Catalog
Memory
DataSheet
7025S45J PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size:128Kb (8K x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)