AT25160AY1-10YU-1.8
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 20MHZ 8MAP
DataSheet
AT25160AY1-10YU-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:16Kb (2K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)