AT27BV256-15JC
Description
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT27BV256-15JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:150 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)