IS61LPS102418A-200TQ
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
IS61LPS102418A-200TQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.1 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)