AT49LH004-33JC
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32PLCC
Catalog
Memory
DataSheet
AT49LH004-33JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:50µs
Access Time:-
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TC)