IS61NLP25672-200B1LI-TR
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 209LFBGA
DataSheet
IS61NLP25672-200B1LI-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (256K x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.1 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)